IV Ogólnopolski Dzień Wiatraczka 2020

single-image

Papier – coś kruchego, niczym ludzkie zdrowie…

Wiatr, jako symbol powietrza, oddechu i siły, którą trzeba mieć, by napędzać do ciągłego ruchu…

Do życia…

Taka refleksja nasunęła nam się w związku z akcją pod znamiennym hasłem Větrnikový den pro slané děti (Dzień Wiatru/Wiatraczków dla słonych dzieci) organizowaną przez czeską fundację Klub nemocných cystickou fibrózou w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Mukowiscydozy obchodzonego w całej Europie corocznie w listopadzie .

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, również polskie dzieci postanowiły przyłączyć się do kampanii i tym samym wyrazić solidarność z chorymi na mukowiscydozę w całej Europie i na świecie. Organizatorem czwartego polskiego Dnia Wiatraczka jest Fundacja Oddech Życia oraz portal Oddech Życia – społecznościowa platforma chorych na mukowiscydozę.

Dlatego zachęcamy wszystkich do wspólnego uczestnictwa w akcji, nie tylko 20 listopada 2020 roku, ale przez cały listopad i grudzień!
Duży czy mały, sam czy w grupie – wykonaj wiatraczek* z papieru i wyślij do nas zdjęcie na adres mailowy: [email protected] lub opublikuj w mediach społecznościowych z hashtagami: #mukowiscydoza #dzieńwiatraczka

* wiatraczki mogą być też kupione lub namalowane

Niech Wasze wiatraki wprawione w ruch szerzą wiedzę o mukowiscydozie!

Wspólnie ,,rozkręćmy” tę akcję!!!

Leave a Comment

Your email address will not be published.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też